Kategorija

Kodėl liuminestencinės lemputės mirksi?

Nusprendžiau kaitrines lemputes (arba halogenines) pakeisti energiją taupančiomis dujošvytėmis lemputėmis (CFL). Kodėl liuminestencinės lemputės mirksi net jas išjungus?

 

Kada  elektros grandinėje yra sumontuotas jungiklis su kaitrinės lemputės ar LED pašvietimu  kartais, išjungus šviesą atsiranda lempų mirkčiojimas. Tai įvyksta tada, kai išjungus šviesą, elektros srovė,  per jungiklio apšvietimo grandinę, bando "įjungti" lempą. Lempos paleidimo schemoje esantis kondensatorius  įsikrauna, ir tuoj pat išsikrauna per lempą. Ir taip - nuolat. Mirkčiojimo  dažnis priklauso nuo CFL lemputės kokybės, nuo to, kokia paleidimo  elektroninė schema sumontuota pačioje lemputėje.
Dažniausiai, brangesnėse lempose, yra sumontuota elektroninė apsauga nuo mirkčiojimo. Tame tarpe ir mūsų parduodamose "Govena" CFL lemputėse.
Ir vistik, kaip išvengti lemputės mirkčiojimo:
1. Į jungiklį turi būti pajungta fazė, o ne nulis;
2. Į šviestuvą ( į grandinę ) pajungkite nors vieną kaitrinę lempą, problemos išnyks;
3. Pirkte  kokybiškas energiją taupančias lempas,  turinčias savyje apsaugą nuo mirksėjimo (ant gaminio pakuotės tai nežymima, kadangi tai nėra privalomas parametras).
 
Na o jeigu nepavyksta išventi ir po šių veiksmų:
Tiesiog jungiklyje atjungkite pašvietimo mazgą (tam nereikia jokių papildomų priemonių, antgaliukai tiesiog ištraukiami iš kontakto.