Kategorija

Kokios įstrižainės ekraną pasirinkti?

Televizoriaus ar projekcinio ekrano dydis priklauso nuo atstumo, iš kurio Jūs planuojate į jį žiūrėti. Paveikslėlyje pateikiame populiariausių dydžių įstrižaines ir rekomenduotinus žiūrėjimo atstumus. Kaip matote, kuo įstrižainė didesnė, tuo atstumas atitinkamai irgi didesnis ir ne vien tik dėl Jūsų akių saugumo.


Kaip jau žinome, kuo ekranas yra didesnis tuo didesni yra vaizdą sudarantys taškai ir todėl arčiau sėdint Jūs matysite ne vientisą vaizdą, o jį sudarančius taškus. Didesniame ekrane labiau pastebimi visi transliuojamo signalo trūkumai. Žiūrint iš toliau jie taps ne tokie pastebimi. Žiūrint į labai didelį ekrana iš arti Jums gali tekti net sukinėti galvą norint pamatyti kas dedasi viename ar kitame ekrano šonuose.


Galite atlikti paprastą testą: nueikite į bet kurį kino teatrą kuriame yra didelis ekranas ir atsisėskite pirmoje eilėje, o po kiek laiko persėskite toliau (manau šiais laikais laisvų vietų tikrai rasite). Taip jūs galite susirasti Jums priimtiniausią žiūrėjimo atstumą. Įvertinkite tai, kad kino teatre jus matote tikrai kokybišką vaizdą, kur kas geresnį nei transliuoja mūsų kabelinių ar eterinių televizijų operatoriai.


Žinoma, tai tik patarimai, kokios įstrižainės ekraną ir kokį žiūrėjimo atstumą pasirinksite yra Jūsų pačių apsisprendimo reikalas . ATSIMINKITE - akis turite tik dvi ir jų turi užtekti visam gyvenimui, - tausokite jas. Visus televizorius galite pajungti IGSL- 001 A (vienas RCA lizdas),  IGSL-002 A (du RCA lizdai), ISVL-001 A (vienas S-Video lizdas), ISVL-002 A (du S-Video lizdai), IGSVL-002 A (vienas RCA ir vienas S-Video tipo lizdas).

 

 

Andrius Zabalevičius, UAB "Liregus"