Kategorija

Kas yra tikras namų kinas, ir kodėl jis reikalingas namuose?

 

Tikras namų kinas – tai vienas iš malonumų gyvenime, kurį pradedi vertinti tik jį pamatęs ir išgirdęs. Kai kurie žmonės žiūrėjimą filmo high-end namų kino sistema pirmą kartą lygina su jausmu, kurį patiria vairuotojas po įprastinės mašinos vairavimo pirmą kartą išbandydamas tikrą sportinę mašiną.

 

Jūs greitai suvoksite, kad tai ką jūs žiūrėjote ar klausėte prieš tai, (su masinių gamintojų produktais) neturėjo jokios filmo žiūrėjimo kokybės ir buvo tik laikinas sprendimas jums. Kadangi pradėjau lyginti su mašinomis, tai ir pratęsiu savo palyginimą toliau, kol jūs neišbandote geresnės mašinos, jūs nesuvokiate, kad jūsų 20 metų mašina jau nevažiuoja taip gerai, kaip jūs norėtumėte. Taip, jos užtenka nuvažiuoti iš taško A į tašką B (aišku jei niekas į jus neatsitrenkė), bet malonumo jūs jau nejaučiate. Tas pats yra ir su gera namų kino sistema. Pažiūrėkite tą patį DVD ar paklausykite CD diską per masinio gamintojo grotuvą, per pigiausią VIDO, LG ar kitus namų kino komponentus, ir per gerą hi-fi ar net hi-end stereo ar namų kino sistemą bet kuriame artimiausiame jums hi-fi salone ir jūs suvoksite, kodėl net ne audiofilai ar filmų fanatai, bet ir paprasti vartotojai kuo toliau, tuo labiau pradeda investuoti į gerą vaizdą ir garsą.

 

Pagrindinis namų kinos sistemos tikslas sukurti „tikro veiksmo“ atmosferą, kuri priverčia jus pasijusti vientisa dalimi to, kas vyksta ekrane, užmiršti kad tai kas nufilmuota yra netikra, kad viskas kas vyksta egzistuoja čia ir dabar.

 

Jūs neprivalote būti audiofilas ar filmų ekspertas, kad turėti gerą namų kiną. Jūs paprasčiausiai esate nusipelnęs turėti gerą aparatūrą, kad bet kuriuo metu, kai žiūrite filmą, pajustumėte didžiausią malonumą. Pamatė filmą high end namų sistemos standarte, jūs suvoksite, kad tai vienintelis standartas, kuris ryškiausiai ir maksimaliai leidžia atskleisti, ką režisierius norėjo parodyti žiūrovui, bet aišku jis kainuoja, todėl mes stengiamės visada pasiūlyti ir daug alternatyvų priklausomai nuo jūsų norų ir biudžetų.

 

Nors daugiau kaip 80% visos mus pasiekiančios informacijos mes suvokiame vizualiai, bet kaip „Žvaigždžių karų“ režisierius George Lucas (savo filmų garso takelius kūręs su B&W garso aparatūra) kažkada pasakė, kad kine 50% filmo žiūrėjimo įspūdžio yra pasiekiama per klausą. Taigi žiūrint filmus yra vienodai svarbi vaizdo ir garso komponentų kokybė.

 

Kad ir koks būtų geras garsas, nereikia užmiršti ir vaizdo reikšmės. Vaizdo realumo suvokimas tik naudojant garsą yra nulinis, jūs „neįsijausite“ į filmą iki galo, jei nebus tinkamai sutvarkyta vaizdo sistema.

 

Tai gali būti paaiškinta labai paprastai žmogaus psichologiniu vaizdo suvokimu. Pavyzdžiui, jei ekraną kino salėje žmogus mato 120 laipsnių kampu, tai labai tikėtina, kad jis bus visiškai įsitrauktas į filmo veiksmą. Labiausiai šis pojūtis juntamas, kai detalės ekrane yra panašios arba didesnės negu detalės natūraliame gyvenime. Taip žmogaus įsitraukimas į veiksmą pasiekia maksimumą.

 

Žmonėms vertinantiems garso kokybę, UAB "Liregus" siūlo plačią gamą garso- vaizdo pajungimo lizdų. Su šiais gaminiais, Jūs pasieksite optimalių sprendimų savo namuose.

 

 

Andrius Zabalevičius, UAB "Liregus"