Kategorija

Elektros įrangos grupės

Elektros įrangos (el.jungikliai ir kištukiniai lizdai) gaminių grupės

 

Tam, kad suprastumėte, kodėl skiriasi elektros įrangos (el.jungiklių ir kištukinių lizdų arba rozečių) gaminių kainos, kaip nuo to keičiasi gaminio kokybė, pirmiausia reikia aptarti elektros įrangos gaminių grupes.

 

1 grupė

"Pigiausi", vos keliasdešimt eurocentų kainuojantys prekių falsifikatai. Prie tokios įrangos (rozečių), dažniausia, negalima pajungti daug prietaisų, jie išlaiko tik iki 6 amperų srovę (netinkama naudoti elektros viryklėms, skalbyklėms, elektriniams virduliams ir t.t.). Kodėl? 6 amperų gaminys yra skirtas pajungti prietaisams kurie naudoja iki 1320W (6A X 220= 1320W). Prekių falsifikatai dažniausia pagaminti trečiosiose šalyse, neturi jokių kilmės ar kokybės sertifikatų. Prekės epizodiškai atsiranda prekyboje įvairiais pavadinimais. Jos greitai išnyksta, kai tik dėl prekių kokybės suabejoja nusivylę pirkėjai, ar jų atitiktį pradeda tikrinti EGSC (Elektrotechninių gaminių sertifikavimo centras).

Kartais šios grupės gaminiai net netelpa į standartines, europietiškas instaliacines montavimo dėžutes (70mm skersmens)!

      

 

2 grupė

"Populiariausi" elektros įrangos gaminiai, ir jų serijos. Serijoje paprastai būna iki dešimties pavadinimų panašaus dizaino gaminių (viengubas, dvigubas jungiklis su apšvietimu ar be jo, kelių tipų kištukiniai lizdai). Šių prekių pirkėjas -  taupantis, arba nesigilinantis į kokybę, neišrankus pirkėjas. "Populiariausios" grupės gaminiai neturi kompiuterinių, duomenų ar garso perdavimo lizdų, todėl dažnai netinka žmonės įsirenginėjantiems visą butą ar namą pilnai. Dažniausia prekės sudėtos neišvaizdžiose pakuotėse, lentynosų apačioje.

 

3 grupė

Lietuvoje dažniausia montuojami "Standartiniai" elektros įrangos gaminiai. Juos lengva praplėsti, jų asortimente daug pavadinimų. Šie gaminiai yra aukštos kokybės, gaminami iš patikimų medžiagų, yra tvirtinami specialiomis kojelėmis ir spyriais, medsraigčių pagalba. Gaminius daug paprasčiau prijungti prie elektros tinklo, juos bet kada galima išplėsti, papildyti to paties dizaino naujais elementais. Tereikia įsigyti didesnį rėmelį ir užpildyti jį nauju elektros instaliacijos elementu. Įranga gaminama iš geresnių medžiagų todėl neįkaista, gaisro metu nedega, išlaiko 10-16 amperų, ir didesnę srovę.

  

4 grupė

"Aukščiausios" kainų kategorijos, išskirtinė produkcija,  dažniausia gaminama Vokietijoje, Suomijoje, Švedijoje. Ji pasižymi visomis 3 grupėje išvardytomis teigiamomis charakteristikomis ir  puikiu dizainu. Šios, kaip ir "standartinės" grupės elektros lizdai, turi specialią apsaugą nuo smalsių vaikų. Kaip naujovišką interjero apdailą vokiečių ir švedų gamintojai siūlo jungiklius ir kištukinius lizdus su keičiamais lankeliais ar žiedais, stiklu, medžiu, odos dekoracijomis, keramika, tauriaisiais metalais, ar net inkrustuota kristalais/brangakmeniais. Tokiu būdu iš kištukinio lizdo ar el.jungiklio galima greitai padaryti subtilią kambario detalę. Galimai gaminių minusas - ilgas užsakymo-pristatymo laikas ir "unikali" kaina.

 

 

 

 

Andrius Zabalevičius, UAB "Liregus"