Kategorija

Kompiuterija, pajungimas

- Kaip pajungti ir sumontuoti kompiuterinį lizdą IKL-001-01 / IKL-002-01 / ITKL-002-01 kai statybos darbai pabaigti, o iš montavimo dėžučių styro laidai?
 
 • Pirmiausia išveskite kompiuterinį, LAN, kabelį (pageidautina su 6e atžymomis)  iš montažinės dėžutės taip:
 •  Nuvalykite kabelį paliekant apie 6cm ilgio gyslas, kad jas patogiai išdėliotumėte lizdo mechanizme:
 
 • Paimkite komp.lizdą, ir nuimkite apsauginį užspaudiklį (dangtelis iš nugarinės gaminio pusės viršaus), kad matytųsi kabelio pajungimo ertmės su spalvomis.
 • Pajungkite kabelį į kompiuterinį lizdą derinant  kabelio spalvas ir lizdo spalvas. Galite rinktis arba A, arba B svalvų rokiruotę (neturi reikšmės). Ir A ir B rokiruotę atpažins Jūsų įrenginys (router).
 •  
 • Kabelio įspaudimui į lizdą, naudokite tik specialius atsuktuvus (krosavimo įrankius). Užspauskite gyslas krosavimo atsuktuvu, kaip parodyta paveikslėlyje. Viena laido dalis liks pajungta lizde, kitą įrankis nupjaus automatiškai (kad netrukdytų uždengti apsauginiam dangteliui).
 
 • Įmontuokite lizdą į montažinę dėžutę ir pritvirtinkite jį varžteliais.
 •  
 • Uždėkite ir pritvirtinkite varžteliais išorinį apdailos dangtelį.
 •  
 • Jei patiems pasijungti nepavyko, ar signalas tai yra, tai dingsta, į pagalbą kvieskitės sertifikuotus specialistus!
KLAIDOS:
-Signalas trūkinėja, nors lizdas pajungtas: greičiausia jungdami laidelius į komp.lizdą, nutraukėte gyslas, arba išplėtėte/sulaužėte lizdelio kontaktus (tas dažniausia atsitinka pajungimui naudojant paprastą mažą atsuktuvą). Pasitaiko, kai kontaktai neišlūžo, tačiau pats kontaktų laikiklis jau išsijudino iš lituojamos plokštės, ir toje vietoje nebekontaktuoja (rekomenduotina perlituoti).
-Pasijungiau CAT6 tipo lizdus, tačiau sąveikos greitis nepadidėjo: įsitikinkite, jog visi grandinės įrenginiai yra atitinkamai 6 kategorijos (tiek LAN kabelis, tiek komp.lizdai), kadangi net viena sudedamoji dalis, "sulėtins" greitąveiką iki 5 kategorijos lygmens.
 
Jei nežinote,  kas yra krosavimo įrenginys (dažniausia naudojamas "110 standarto"):
 
 
 
 - Montuotojų užduodami klausimai apie kompiuterinius lizdus IKL-001-01 / IKL-002-01 / ITKL-002-01: kokios kategorijos lizdus montuojate į savo gaminius?
Visiems ALFA ir GAMA serijos kompiuteriniams, televiziniams- kompiuteriniams lizdams yra naudojami 5 arba 6 kategorijos kompiuteriniai lizdeliai. Jei to nepakanka, siūlome rinktis perkant apdailas atskirai, ir papildomai įsigyti RJ-45 lizdelius (pas mus taip pat atskirai parduodami CAT6 kompiuteriniai lizdai). Nuo 2021 metų ALFA ir GAMA serijos turės tik 6 kategorijos lizdus.
EPSILON kompiuteriniuose lizduose, montuojami tik 6 kategorijos (6cat) kompiuteriniai lizdeliai (insertai).
 
Paveikslėlis parodo tinklo (tinklas, tai komp.lizdų+kabelių visuma) CAT5 ir CAT5e ir CAT6 charakteristikų palyginimą:
 
 
Paveikslėlis parodo tinklo kabelių (CAT5e ir CAT6) konstrukcinius skirtumus:
 
 
 
Andrius Zabalevičius, UAB "Liregus"