Kategorija

Televizija, kabelių ir prietaisų pajungimas

 

 

 

 

 

 

 

 

TV lizdų paskirtis, pajungimas, dažniausios naudojimo /  montavimo klaidos:

 

TV lizdai  (IAL-1, IAL-2) skirti pajungti televizoriams darbui 5-862MHz dažnių diapazone. 

TV lizdai (IAL-1, IAL-2 ir IAL-3) vienu kabeliu perduodamą signalą paskirsto į vieną, dvi, arba tris  9,5 mm skersmens išėjimo jungtis:

  • Į TV išėjimą paduodamas signalas 47-860 MHz dažnių diapazo­ne - televizijos imtuvo prijungimui. Pajungimui su TV naudojama "male" tipo jungtis.
  • Į FM išėjimą paduodamas signalas 87-108 MHz dažnių diapazo­ne - radijo imtuvo prijungimui. Pajungimui su Radijo imtuvu naudojama "female" tipo jungtis. TV/FM lizdo konstrukcija logiškai numato teisingą vieno (1) koaksialinio kabelio prijungimą.
  • Į SAT išėjimą paduodamas signalas 950-2250MHz dažnių diapazone. Pajungimui su SAT imtuvu naudojama "F" tipo jungtis. TV-FM-SAT lizdo konstrukcija logiškai numato teisingą vieno (1) koaksialinio kabelio prijungimą.

TV-R-SAT lizdai (IAL-3) skirti pajungti televizoriams darbui 5-2250MHz dažnių diapazone.

 

Televizijos lizdo korpusas pagamintas iš specialaus cinko - aliumi­nio lydinio "zamak", užtikrinančio vidinių pasyviųjų elementų elektro­magnetinį ekranavimą, siekiant optimalių charakteristikų, reikalingų kokybiško vaizdo ir garso signalų priėmimui.

Mūsų gaminiuose naudojami TV lizdai yra kruopščiai parenkami, tam kad tiktų visiems TV signalams (tiek analoginiams, tiek skaitmeniniams DVB-T ar DVB-C).

Montuojant TV lizdus, žinokite kad kiekvienas TV lizdas dalinai slopina signalo stiprumą. Tarkim tarpinis lizdas slopina -8 -12db, galinis slopina apie 2,5-3dB/mV. Tačiau, jei imtume kabelinės televizijos signalą, kuris pagal LR standartus turėtų iki buto ateiti 110dB/mV bus slopinamas -10db, išeitų 110db/mV (ateinantis signalas) - 10db/mV tarpinis lizdas = 100dB/mV kas yra super geras signalo stiprumas. Iš praktikos žinome, kad net esant 60dB/mV signalo stiprumui, televizoriai rodo puikiai.

KLAIDOS:

-Nelenkite televizinio kabelio montuojant daugiau nei 90 laipsnių kampu, kadangi toks lenkimas silpnina signalo stiprumą.

-Naudokite tik sertifikuotus, ir Europos rinkai skirtus, kokybiškus televizinius lizdus, kadangi kitoms rinkoms skirti lizdai gali nepraleisti tam tikro dažnių diapazono, ko pasekoje nematysite tam tikrų TV kanalų (dažniausia Vilniuje - LNK).

-Negalvokite kad pamatavus varžą tarp lizdo kontaktų turite jos nerasti. Lizde yra induktyvinė varža, todėl ji būtina dėl schematinės lizdo konstrukcijos.

-Nei vienas gamintojas pasaulyje nesiūlo TV+R+SAT lizdų kurie praleidžia el. srovę, todėl "maitinimą" antenoms reikia pajungti iki pirmojo televizinio lizdo (žiūrint nuo antenos). Tai galioja tiek analoginės TV antenoms, tiek daugumai DVB-T antenų, kurios maitinamos nuo 5-12V pastovios el.srovės.

 

 

Kam reikalinga ertmė televiziniame lizde "R",  ar ertmė "SAT" ?

 

Televiziniai lizdai, kuriuos gamina UAB "Liregus", yra  vienos (TV), dviejų (TV+R), arba trijų (TV+R+SAT) jungčių. Taip pat lizdai būna tarpiniai arba galiniai. Tarpiniai būna su tam tikru signalo pastiprinimu (kai signalas per silpnas jis pastiprinamas 8db, 10db, 14db, 18db), o galiniai - kai signalas nekeičiamas ir paliekamas toks pats kaip ir buvo.

  • TV lizdas yra skirtas pajunti DVB-T arba DVB-C televiziją Jūsų namuose.

  • TV+R lizdas yra skirtas pajungti 2-3 Jūsų antenoms (FM signalui turėtų būti atskira FM antena), ir visus signalus susumavus sumatoriumi arba stiprintuvu (kuris paprastai montuojamas netoli antenų) nuvedamas iki TV+R lizdo. TV lizdu pajungiamas Jūsų televizorius, o R lizdu Jūsų muzikos centro ar tiunerio antena.  Kitas dalykas kai Jūs TV+R lizdą naudojate ten kur turite kabelinę televiziją. Paprastai su kabelinės televizijos perduodamais TV signalais perduodami 4-8 įvairių radijo stočių signalai (jų dažnis dažniausiai skiriasi nuo paprastai radijo bangomis transliuojamo dažnio). Taip pajungę Jūsų sistemą gaunate ne tik puikų televizijos programų transliuojamą vaizdą, bet ir puikios kokybės radijo signalą (kas daugelyje butų, ar namų yra neįmanoma dėl netoliese esančių gyvenamųjų namų, ar reljefo,  kurie atspindi signalus).
  •  

 

  • TV+R+SAT lizdas yra skirtas pajungti TV + FM + SAT antenas, ir visa tai sujungus sumatoriumi arba stiprintuvu (kuris paprastai montuojamas netoli antenų), atvesti prie Jūsų lizdo kur bus jungiami Jūsų prietaisai.

  •  

 

  

 


Andrius Zabalevičius, UAB "Liregus"