Kategorija

Kaip pasirinkti produktus?

Elektros įrangos gaminių paskirtis:

 

Pardavėjai dabar siūlo vartotojams remelių sistemą, kuri gali sujungti nuo 2 iki 6 skirtingų gaminių. Į tokius blokus gali būti montuojami visi gaminami įleistiniai elektros instaliaciniai gaminiai: jungikliai, kištukiniai lizdai, televizijos, kompiuterių, telefonų, garsiakalbių pajungimo lizdai, apšvietimo lygio reguliatoriai (atitinkamos serijos). Kodėl iki 5-6 vietų? O paskaičiuokite, kiek elektros prietaisų esate pajungę virtuvėje, ar prie televizoriaus?

 

* Šiandien siūlomi kištukiniai lizdai su įžeminimu, be jo, ar su apsauginėmis sklendėmis. Jos apsaugo vartotoją nuo atsitiktinio prisilietimo prie elektros grandinės (bandant atidaryti tik vieną užsklandą ji neatsidaro, o prisijungti prie elektros grandinės galima tik spaudžiant abi užsklandas vienu metu). Tokie kištukiniai lizdai itin populiarūs žmonių tarpe, kurie turi mažamečių vaikų.

 

 

* Be tradicinių jungiklių šiandien į elektros sistemą galima instaliuoti ir perjungiklius, skirtus valdyti elektros grandinę iš dviejų vietų. Tai ypač patogu naudoti laiptinėse, nes atsiranda galimybė įjungti ir išjungti šviesą laiptinės apačioje ar viršuje. Jei elektros grandinės valdymo iš dviejų vietų neužtenka tarp dviejų perjungiklių galima įterpti vieną, ar tiek kiek reikia, kryžminių perjungiklių. Taip sukuriama tiek elektros grandines valdymo vietų, kiek reikia vartotojui.

 

 

 

* Šviesos reguliatorius naudojamas tam, kad palaipsniui būtų padidintas ar sumažintas apšvietimo lygis patalpoje. Renkantis apšvietimo reguliatorius, reikia atkreipti dėmesį į tai kokiam šviestuvų tipui jie pritaikyti. Dažniausiai ašvietimo reguliatoriai yra pritaikyti kaitrinėms lempoms (ypač žemiausių kainų elektros įrangai), liuminiscencinėms ar halogeninėms lempoms šie reguliatoriai netinka. Todėl vartotojui svarbu žinoti visos norimos reguliuoti grandinės įtampą, reikia atsižvelgti ir į šviestuvų tipus, kurie bus naudojami. Taip pat šviesos reguliatoriai būna įjungiami/išjungiami pasukant rankenėlę ar paspaudžiant ją. Paprastai visi mažiau kainuojantys reguliatoriai paprastai įsijungia pasukant rankenėlę ir didina šviesios intencyvumą atitinkamai kiek nustatote rankenėle. Išjungti tokį šviesos reguliatorių reikia taip pat atitinkamai numažinus intencyvumą iki minimalaus. Kita grupė - paspaudžiami reguliatoriai, turi savotišką atminties galimybę. Nustatę reikiamą šviesos intencyvumą sukant rankenėlę, reguliatorių galite išjungti/įjungti paspaudžiant jį, o šviesos  intencyvumas išliks tas pats kuris buvo nustatytas anksčiau.

 


 

* Garsiakalbių pajungimo lizdas skirtas patogiam garso ar namų kino sistemoms pajungti. Visi garso sistemų laidai paslepiami sienose kaip ir elektros laidynai, o išorėje lieka tik neišsikiriantis laidų prijungimo lizdai (IGL - 001). Taip pat namų kine neapsieinama be žemų dažnių garsiakalbio, jis skirtingai nei kiti namų kino garsiakalbiai, gauna žemo dažnio linijinį signalą. Tam reikia specialių lizdų (IGSL-001), kurie kaip tik skirti tokius garsiakalbius prijungti linijiniu kabeliu (per RCA jungtis).

 

 

* Vaizdo aparatūrai pajungti siūlome vaizdo arba vaizdo- garso pajungimo lizdus, HDMI+USB-002-01, HDMI+TV-002-01. Šie lizdai itin reikalingi norint pajunti LCD ar Plazminius televizorius pravedant visus jungiamuosius kabelius sienoje, signalo pajungimui paliekant tik išvestis. HDMI lizdas turi vienodus pajungimo lizdus tiek priekyje, tiek nugarinėje dalyje.

 

   

 

 

* Šiuolaikinai namai ir biurai nebeapsieina be telefonų, kompiuterių bei televizijos prijungimų lizdų. Bendrovė siūlo trečios kategorijos telefonų pajungimo, bei šeštos (6e) kategorijos kompiuterių pajungimo lizdus. Atskirai turime šeštos (6A) kategorijos RJ45 modulius, kurių perdavimo greitis 10Gbps.

   

 

   

 

 

 

Televizijos pajungimo lizdai gaminami tarpiniai ir galiniai. Jei name ar bute bus tik vienas televizijos prijungimo lizdas, jis montuojamas televizijos kabelio gale (naudojamas galinis lizdas). Norint įterpti dar vieną ar kelis televizijos prijungimo lizdus į tą pačią sistemą, reikia naudoti tarpinus lizdus, kurie turi papildomą trukdžių slopinimo filtrą ir signalo stiprintuvą. Paprastas televizijos prijungimo lizdas turi viena išvadą tradiciniam antenos pajungimo kištukui.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Populiarus variantas, kai televizijos prijungimo lizdas turi papildoma radijo prijungimo išvadą, tada yra galimybė prie standartinio muzikinio centro prijungti lauko radijo anteną, kuri skleidžia gerą ir stiprų signalą, todėl galima klausytis radijo stočių, retransliuojamų kabelinių televizijų kompanijų kanalais.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pastaruoju metu taip pat labai populiarus televizijos prijungimo lizdo variantas su trečiu - SAT tipo prijungimo išvadu IAL-3-01. Šis išvadas reikalingas klientams, kurie turi ar planuoja turėti palydovinės televizijos įrangą ateityje. Antrais variantas tinkamas tiems kas polydovinės TV atkodavimui naudojasi internetu ITVKL-002-01.

 

 

 

 Į Lietuvą atėjus skaitmeninei TV,  itin išpopuliarėjo TV lizdai su "F" tipo prijungimo išvadu. Šis išvadas reikalingas klientams, kurie turi ar planuoja turėti palydovinės televizijos įrangą ateityje. Abu lizdų tipai: 1-asis ITVL-001-01 skirtas skaitmeninei televizijai DVB-T, ar DVB-C  pajungti; 2-asis skaitmeninei DVB-T ar DVB-C ir SAT signalui pasijungti.

 

* Drėgnoms patalpoms, - vonios kambariams, sandėliams, koridoriams reikalinga elektros instaliacija su padidinta apsauga nuo drėgmės (apsaugos laipsnis žymimas raidėmis IP). Gyvenamosioms patalpoms reikalingas elektros instaliacinių gaminių apsaugos laipsnis -IP20, drėgnoms patalpoms - IP44, tokie gaminiai yra apsaugoti nuo vandens purslų ir dulkių patekimo į elektros grandinę. IP44 klasės gaminiai nuo tradicinių IP20 klasės gaminių skirasi savo konstrukcija. Jie turi specialius vandenį nukreipiančius griovelius, papidomus sandarinimo elementus - tarpines, o kištukiniai lizdai dar ir dangtelius.

 

   

 

IP žymenų paaiškinimas (IP sudaro du skaičiai, nusakantys skirtingas charakteristikas):

Pirmasis skaitmuo rodo, kiek kištukinis lizdas ar jungiklis yra apsaugotas nuo kietųjų dalelių patekimo:

0 - apsaugos nėra;
1 - nuo 50 mm dydžio;
2 - nuo 12 mm dydžio;
3 - nuo 2,5 mm dydžio;
4 - nuo 1 mm dydžio;
5 - apsauga nuo dulkių;
6 - visiška apsauga nuo dulkių.

Antrasis skaitmuo parodo apsaugą nuo vandens:
0 - apsaugos nėra;
1 - nuo vertikaliai krentančių lašų;
2 - nuo vandens lašų, krentančių 15° kampu;
3 - nuo 60°kampu krentančių purslų;
4 - nuo purslų;
5 - nuo vandens srovės;
6 - nuo stiprios vandes srovės;
7 - nuo laikino panardinimo į vandenį;
8 - nuo ilgalaikio panardinimo į vandenį.

 

 

 

Andrius Zabalevičius, UAB "Liregus"