Kategorija

Sprendimas kai jungiklis ne vietoje

Radijo jungiklis RJ-314 E/* (komplektas DJ-01s + DJ-01i)
 
 Radijo jungiklis – gražu ar patogu, estetiška ar funkcionalu? Tokia dilema dažnai iškyla namų interjerą kuriantiems, būstą įsirenginėjantiems naujakuriams. Aišku, galvojame, kad daugumą panašių klausimų sprendžiame, maksimaliai suderinę abu dalykus: grožį ir funkcionalumą, tačiau realybėje klaidų vis tiek neišvengiame.
Keletą mėnesių pagyvenę naujuose namuose, pastebime, kad vienas ar kitas  elektros jungiklis yra nepatogioje vietoje, ar, tarkim, kitoje vietoje jungiklis būtų įsiliejęs į interjerą geriau. Kartais pagalvojame, kad keltis nuo sofos ar kėdės dėl jungiklio – nepatogu ir kad jis galėtų būti šalia esančioje sienoje. Taip natūraliai suprantame, jog, pasirinkdami jungiklių montavimo vietą,  suklydome.
Laimei, šiandien jau yra visų šių problemų sprendimas – tai liregus“  gaminamas radijo jungiklis  RJ-314 E/* ! Pilną radijo jungiklio arba apšvietimo valdymo komplektą RJ-314 sudaro: vienas dviejų kanalų radijo bangų siųstuvas (DJ-01 s / RNK-02) ir vienas bistabilus vieno kanalo radijo bangų imtuvas (DJ-01 i / ROP-01).
Pagrindinis šio gaminio privalumas – išskirtinis dizainas, pritaikytas „LIREGUS“ „EPSILON“ produktų serijai. Todėl pasirinkę šią produktų seriją, nesudarkysite bendro patalpos dizaino, jį papildę štai šiuo jungikliu. Kaip ir kiti serijos produktai, radijo jungikliai gaminami baltos, smėlio, metalo, juodos ir šampano spalvos. Visus šiuos gaminius galima sumontuoti tiek atskiruose, tiek daugiaviečiuose „EPSILON“, ar „EPSILON SLIM LINE“ rėmeliuose.
 
 
 
Kaip tai veikia?
  • Tarkim, sienoje turime jungiklį, kuris mus nėra patogus ar tinkamas. Vietoj jo sumontuojame radijo jungiklio imtuvą (DJ-01i / ROP-01), o ant sienos ar baldo pritvirtiname radijo bangomis valdomą jungiklio siųstuvą (DJ-01s /RNK-02 ). Dabar jau galime šviestuvą įjungti iš naujosios vietos siųstuvu.
Panaudoti gaminiai: vienas radijo jungiklio RJ-314 E/B (baltos sp.) komplektas.   
 
  • Koridoriuje ar laiptinėje turite tik vieną jungiklį patalpos pradžioje. Tam, kad nereikėtų eiti atgal išjungti šviesos, galime sumontuoti papildomą jungiklį. Išmontuojame esamą paprastą jungiklį ir vietoje jo sumontuojame radijo jungiklio imtuvą (DJ-01i / ROP-01). Virš šio imtuvo sumontuojame radijo bangų jungiklio siųstuvą (DJ-01 s). Norimoje naujojoje vietoje pritvirtiname papildomą siųstuvą (DJ-01s /RNK-02).
Panaudoti gaminiai: vienas radijo jungiklio RJ-314E/B komplektas, + papildomas DJ-01s E/B /RNK-02 siųstuvas.  
 
 
 
 
Galimi klausimai apie RJ-314 komplektą:
 
 
  1. Kas kiek laiko reikės keisti elementą (CR2032)?
Elementas vidutiniškai naudojamas 3–5  metus, tačiau dėl dažno naudojimo, šis terminas gali sutrumpėti.
  1. Iš kur žinoti, kad elementas jau nebetinkamas naudoti?
Gaminys apie elemento nusilpimą informuos keletu LED lemputės mirktelėjimų susijungimo metu arba garsiniu signalu, nustačius maitinimo tikrinimo funkciją.
  1. Kiek daugiausia siųstuvų galima prijungti prie vieno imtuvo?
Prie vieno imtuvo DJ-01i galima prijungti iki 32vnt.  DJ-01s siųstuvų.
  1. Koks maksimalus radijo jungiklio veikimo atstumas?
Atviroje erdvėje šis atstumas yra iki 180 metrų, tačiau, priklausomai nuo namuose esamų konstrukcijų, jis gali sumažėti. Mūriniame name šis atstumas vidutiniškai sumažėja iki ~30–40 m.
  1. Ar galima gaminį naudoti lauke?
Gaminys skirtas naudoti patalpų viduje, jis neapsaugotas nuo drėgmės. Apsaugos klasė IP20. Šio gaminio naudoti lauke negalima.
  1. Ar galima gaminį susimontuoti pačiam?
Visi elektros įrangos gaminiai turi būti montuojami tik atestuotų elektrikų. Pretenzijos, sugadinus gaminį, dėl netinkamo prijungimo/montavimo ar naudojimo ne pagal paskirtį nepriimamos.
 
 
 
 
 
 
Andrius Zabalevičius, Liregus UAB