Kategorija

Optimalus namų kino sistemų išdėstymas

     


     

     

  • Centrinė garso kolonėlė turi būti padėta ar pakabinta kaip galima arčiau ekrano tam, kad kaip galima tiksliau perteiktų ekrane vykstančių dialogų garsą. Teoriškai ekranas turi būti pastatytas ar pakabintas tiksliai viduryje tarp priekinių garso kolonėlių. Visos trys priekinės garso kolonėlės turėtu apsupti ekraną trikampiu, t.y. jei priekinės garso kolonėlės yra žemiau ekrano, centrinė kolonėlė turėtu būti virš ekrano, o jei priekinės garso kolonėlės yra aukščiau ekrano,- centrinės kolonėlės vieta po ekranu.

Taip pat centrinė kolonėlė turi būti kiek giliau nei priekinės kolonėlės tam, kad būtu išlaikytas tas pats kaip ir priekinių kolonėlių atstumas iki klausytojo. Pajungiamos garso kolonėlių pajungimo lizdais IGL-001 (Alfa serijoje) arba IGL-2-01 (Epsilon serijoje) prie kolonėlių ir IGL-002 (Alfa serijoje) arba IGL-2-01 (Epsilon serijoje) prie stiprintuvo.

  • Žemų dažnių garso kolonėlė (subvuferis) turi būti pastatyta taip pat, kaip ir sistemoje su dviem stereo kolonėlėmis. Patartume eksperimentuoti siekiant išgauti geriausią skambėjimą. Pajungiamas lizdu IGSL-001 A (vienas RCA tipo lizdas).

Andrius Zabalevičius, UAB "Liregus"