Kategorija

Kodėl lemputės mirksi?

 

Jei mirksi, jau išjungtos jungikliu,  apšvietimo LED lemputės:

 

 

Esu nekartą susidūręs su problema kai išjungus patalpos apšvietimą, lemputės ima mirksėti. Paprastai ši problema atsiranda įrengus LED apšvietimą. Priežastys yra kelios. Pirmiausia tai priklauso nuo LED lemputės gamintojo. Kiek teko susidurti, tai paprastai šių lempučių pardavėjas išpučia akis ir apsimeta, kad pirmą kartą girdi apie tokią problemą. Tada tenka šią problemą aiškintis ir spręsti pačiam.

Mano pastebėtos mirksėjimo priežastys:

  • Vienų gamintojų LED lemputės tame pačiame kambaryje mirsi, kito gamintojo ne. Tai priklauso nuo LED lemputės vidinės schemos.
  • Mirksėjimo priežastis gali būti, kai kambariuose įrengiami apšvietimo jungikliai su pašvietimu.
  • Kai tinkle yra trukdžių. Dažniausiai tai būna priemiesčiuose ar kaimo vietovėse, kai transformatorinė nutolusi nuo vartotojo, kai tinkle įjungiami galingesni prietaisai (pvz. varikliai, kaitinimo elementai ir kt.).
  • Kai objekte įrengti judesio davikliai. Tai priklauso nuo judesio daviklio konstrukcinių ypatumų. Vieni judesio jungikliai puikiai tinka taupioms liuminescencinėms lemputėms, bet netinka LED apšvietimui.
  • Nuo kabelių savi indukcijos. Nebūtinai, tai būna tik su sena instaliacija.

Patiems nustatyti mirksėjimo priežastis yra sunku. Manau, kad ir neverta to daryti patiems. Siūlau kviesti patyrusį elektros specialistą. Mano patirtis rodo, kad šią problemą galima išspręsti neatsisakant jungtukų su pašvietimu, nereikia keisti instaliacijos ar imtis kitų sudėtingesnių darbų. Kreipkitės, pigus sprendimas yra.

 

Darius Patejūnas

Elektrotechnikos inžinierius: Elektros instaliacija / Saulės energija / Gedimų šalinimas

 

 

Straipsnis publikuotas puslapyje: https://dpelektra.com/2015/03/28/mirksi-isjungtos-apsvietimo-lemputes/

 

 

 

 

Jei mirksi, jau išjungtos jungikliu,  CFL apšvietimo lemputės:

 

 

Nusprendžiau kaitrines lemputes (arba halogenines) pakeisti energiją taupančiomis dujošvytėmis lemputėmis (CFL). Kodėl liuminestencinės lemputės mirksi net jas išjungus?

 

Kada  elektros grandinėje yra sumontuotas jungiklis su kaitrinės lemputės ar LED pašvietimu  kartais, išjungus šviesą atsiranda lempų mirkčiojimas. Tai įvyksta tada, kai išjungus šviesą, elektros srovė,  per jungiklio apšvietimo grandinę, bando "įjungti" lempą. Lempos paleidimo schemoje esantis kondensatorius  įsikrauna, ir tuoj pat išsikrauna per lempą. Ir taip - nuolat. Mirkčiojimo  dažnis priklauso nuo CFL lemputės kokybės, nuo to, kokia paleidimo  elektroninė schema sumontuota pačioje lemputėje.
Dažniausiai, brangesnėse lempose, yra sumontuota elektroninė apsauga nuo mirkčiojimo. Tame tarpe ir mūsų parduodamose "Govena" CFL lemputėse.
Ir vistik, kaip išvengti lemputės mirkčiojimo:
1. Į jungiklį turi būti pajungta fazė, o ne nulis;
2. Į šviestuvą ( į grandinę ) pajungkite nors vieną kaitrinę lempą, problemos išnyks;
3. Pirkte  kokybiškas energiją taupančias lempas,  turinčias savyje apsaugą nuo mirksėjimo (ant gaminio pakuotės tai nežymima, kadangi tai nėra privalomas parametras).
 
Na o jeigu nepavyksta išventi ir po šių veiksmų:
Tiesiog jungiklyje atjungkite pašvietimo mazgą (tam nereikia jokių papildomų priemonių, antgaliukai tiesiog ištraukiami iš kontakto.