Kategorija

Judesio davikliai

 

Judesio daviklis ĮJD-001, paskirtis ir savybės:

 

Judesio daviklis skirtas naudojimui patalpose (IP20), įjungti, išjungti apšvietimą suveikus judesio ar garso, ar judesio+ garso parametrams. Dažniausios panaudojimo vietos: koridoriai, laiptinės, rūsiai (sausi), laukas (kai daviklis montuojamas po stogu (nėra jokių vandens patekimo galimybių). Daviklis savyje turi 4 reguliatorius, kurie reguliuoja: 1-asis judesio daviklio jautrumą (tam kad daviklis nesuveiktų nuo naminių gyvūnų judėjimo patalpoje), 2-asis reguliuoja apšvietimo įjungimo laiką nuo 5sec. iki 420sec. (pasireguliuojama kiek laiko turi degti apšvietimas davikliu suveikus), 3-asis reguliuoja mikrofono jautrumą (tam kad daviklis suveiktų nuo garsaus pašnekesio, ar suveiktų patriukšmavus naminiams gyvūnams ar pa.), 4-asis reguliuoja daviklš kad šis neįjungtų apšvietimo esant pakankamam apšvietimui (t.y. kad šviesa nebūtų įjungiama ir suveikus davikliui dienos metu, kai apšvietimas pakankamas).

 

Daviklio privalumai:

Universalumas: prietaisas gali būti įjungtas, išjungtas, junginėti šviesą, reaguoti į garsą;

 • Veikia dideliu atstumu ir didelėje zonoje;
 • Šiuoliakiškas dizainas, kokybiška platmasė, PC (polikarbonatas);
 • Platus maitinimo įtampos diapazonas:  110-240V , 50 - 60Hz;
 • Įvairūs darbo režimai. Jūs galite įjungti ir išjungti prietaisą, nustatyti, kad jis veiktų infraraudonųjų spindulių detekcijos + valdymo garsu režime. Jeigu pasirinksite pastarąjį režimą, tai lempa įsijungs, pvz. trinktelėjus durimis arba pasakius  “ labas “;
 • Tinka kaitrinių lempų ir halogeninių lempų su feromagnetiniu trans­formatoriumi, 40-500 W galios, jungimui 230 V±10%, 50 Hz įtam­pos tinkluose;
 • Demesio! Gaminys negali dirbti su liuministencinėmis lempomis vienas. Jei Jūs vistiek norite pajungti liuministencines lempas, jos turi būti jungiamos su kaitinamosiomis lempomis kartu (pajungiant lygiagrečiai);
 • Dėmesio! Daviklis nesimontuoja virštinkinėse montavimo dėžutėse PMD-001 (nepakankamas gylis apie 3-4mm.).

Pagrindiniai techniniai duomenys:

Maitinimo įtampa : 110-240V ~
Maitinimo dažnis : 50 - 60Hz
Veikimo atstumas : ≤ 8m. (<  22ºC) (reguliuojamas)
Veikimo zona : ≤ 140º
Jautrumas šviesai : 3 - 1000LUX (reguliuojamas)
Užlaikymas : 5sec. ~ 420sec. (reguliuojamas)
Apkrova : 500 W max
Montavimo aukštis : 0,4m~1,8m
Energijos sunaudojimas : 0,45W (budėjimo rėžime 0,1W)

Darbinė drėgmė :

Apsaugos laipsnis:

<93%

IP 20

 

Judesio daviklio patikrinimas:

 • Jungiklį nustatykite į padėtį „ON“,  „SENS“ – į didžiausio jautrumo padėtį, „LUX“ – į didžiausio apšvietimo padėtį,  „TIME“ – į trumpiausio užlaikymo padėtį.
  Įjungkite elektrą, lempa turi užsidegti.
 • Po 30 sekundžių jungiklį nustatykite į padėtį „OFF“. Lempa turi užgesti, o visos funkcijos “sustoti”.
 • Po 30 sekundžių jungiklį nustatykite į poziciją „PIR“. Jeigu yra indukcinis signalas, tai po 20 sekundžių lempa užsidegs. Jeigu lempa šviečia, o indukcinio signalo nėra, tai dienos metu lempa turi užgesti, tačiau, daviklį uždengus nepermatomu daiktu, po 5 – 10 sekundžių  lempa užsidega.
 • Jungiklį nustatykite į padėtį „+MIC“, „LUX“ – į didžiausio apšviestumo padėtį. Dabar daviklis yra garso detekcijos infraraudonaisiais spinduliais režime.
 • Uždenkite daviklį. Jeigu lempa šviečia, tai nesant indukcinio signalo ji po 5 – 10 sekundžių  užges. Jeigu po 5 sekundžių suplosite rankomis, lempa turi užsidegti ir praėjus 5 – 10 sekundėms užgesti ( jeigu nėra indukcinio signalo )

 

 

 

Andrius Zabalevičius, UAB "Liregus"