Kategorija

Naujienos

II- asis medžio drožėjų pleneras

2010-11-08

2010 m. rugpjūčio 25-26 dienomis Zelvoje VšĮ LASS centro taryba drauge su veiklos partnere Lietuvos aklųjų biblioteka surengė neregių literatų ir muzikos kūrėjų respublikinę stovyklą-seminarą “Žodžių menas ir muzika”. Renginyje dalyvavo apie 60 aklųjų ir silpnaregių kūrybinės bendruomenės žmonių, jų asistentų, kūrybos ekspertų bei svečių. Plačiau apie seminarą galima paskaityti LAB svetainėje www.labiblioteka.lt .
Seminaro metu VšĮ LASS centro tarybos darbuotoja Danutė Cidzikienė trumpai pristatė jau įvykusį projektą „Zelvos kraštovaizdis panoraminėse nuotraukose“, kuriame LASS narys fotografas Anatolijus Tverdochlebovas išbandė savo kūrybinius gebėjimus. Iš daugelio jo padarytų panoraminių nuotraukų buvo atrinktos 7 pačios įdomiausios ir jomis papuoštos Zelvos poilsiavietės pagrindinio komplekso 2 renginių salės. Projektą finansiškai rėmė įmonė UAB „Liregus“.

“Ąžuolai pratęs savo gyvenimą Zelvoje”. Tokiais dvasingais palinkėjimais baigėsi tęstinio medžio drožėjų plenero ”Pojūčių takas”, vykusio 2010 m. rugpjūčio 23-27 dienomis, baigiamasis etapas. Meno kūrėjai šį projektą įgyvendinti pradėjo dar birželio mėnesį (apie tai buvo rašyta žurnale “Mūsų žodis” Nr.7 bei internetinėje svetainėje www.lass.lt ).
Baigiamajame plenero etape sukurtos ir pagamintos medžio skulptūros išsidėstė beveik po visą poilsiavietės teritoriją. Meno kūrėjų Povilo ir Liudmilos Malinauskų iš Čiobiškio skulptūros “Vaidila” ir “Vaidilutė” įsikūrė kalnelyje tarp dviejų pušų priešais įėjimą į valgyklą. Šią kompoziciją papildo ir trečias objektas – suręstas akmeninis aukuras ugniai kūrenti. Leidžiantis nuo valgyklos link ežero pagrindiniu asfaltuotu taku, viliote vilioja prisėsti vilniečio medžio drožėjo Prano Petronio sukurtas suolelis, kurį puošia dvi skulptūros, įprasminančios laisvus, nepriklausomus žmones. Taktilinis užrašas ant suolelio „Laisvi nepriklausomi žmonės tada...“ tarsi verčia susimąstyti praeivius, kada gi žmogus jaučiasi laisvas ir nepriklausomas. Į šį klausimą galima atsakyti detaliau apžiūrėjus šią puikią kompoziciją. Priešais pagrindinį poilsiavietės kompleksą, kuriame vyksta seminarai, mokymai, konferencijos bei kiti renginiai, pievelėje pastatytas širvintiškio medžio drožėjo Kęstučio Norušio sukurtas dekoratyvus suolas „Duetas“. Ant suolelio prisėsti kviečia akordeonu grojantis liaudies muzikantas ir jam padedanti dainuoti daili dainininkė. Tai labai nuotaikinga ir įdomi skulptūrinė kompozicija. Kauniečiai LASS nariai Boris Chudinskij ir Stanislovas Stančiauskas sukūrė ir išdrožė iš ąžuolo biblijinę skulptūrą „Nojus“ – žmonijos sutaikymo su Dievu simbolį, kurią įkurdino pakrantėje netoli ežero. Nesunkiai galima pažinti Nojaus laivo priekinę dalį, išgelbėtus nuo pasaulinio tvano gyvūnėlius bei balandį, nutūpusį ant Nojaus peties ir parnešusį alyvos šakelę bei džiugią žinią apie nuslūgusius tvano vandenis. Drožėjas Povilas Malinauskas (jaunesnysis) pagamino reljefinius drugeliais ir gėlėmis dekoruotus stovus, ant kurių bus pritvirtintas informacinis stendas apie vykusį medžio drožėjų plenerą „Pojūčių takas“ ir sukurtas skulptūras.
Dėkojame projekto rėmėjai – UAB „Liregus“.

 

Informacijos šaltinis: http://www.lass.lt/lt/?id=1544

 

Povilas Malinauskas, +370 610 10 450

Kęstutis Norušis, +370 687 84 907

Borisas Chudinskij, +370 654 14 303

Pranas Petronis,  +370 670 76 120

 

« « Atgal į sąrašą